Ekskursioon

Eesti Arhitektuurikeskus x TAB kutsuvad: ekskursiooni Linnahalli suletud uste taha

07.09.2022

18:00–19:15

Linnahall

Eesti Arhitektuurikeskuse loodud unikaalne ekskursiooniprogramm annab arhitektuurihuvilistele võimaluse piiluda muidu avalikkusele suletud Tallinna Linnahalli uste taha.

Linnahall on osa hoonetekompleksist, mis ehitati 1980. aasta XXII Moskva olümpiamängude Tallinnas toimunud purjeregati võõrustamiseks. Hoone projekteeris Raine Karp koos Riina Altmäe ja Ülo Sirbiga 1976. aastal. Tegemist on ühe silmapaistvaima näitega Eesti nõukogudeaegsest arhitektuurist Tallinnas.Linnahall sai palju tähelepanu ka 2020. aastal, olles Christopher Nolani filmi TENET üheks põnevaimaks võttepaigaks Tallinnas. Nolani filmis täitis hoone Kiievi Ooperiteatri rolli. Hoone võlus filmitegijaid eeskätt oma monumentaalse auraga.

Milline on Tallinna Linnahalli ajalugu, milline Nolani filmi võttepaigaks olnud hoone seest välja näeb ning muud põnevat kuuleb juba ainulaadse ekskursiooni käigus.

🟡 Tuur kestab kokku 75 minutit ning ekskursioonid toimuvad eesti, vene ja inglise keeles. Ekskursioonikuupäevi lisandub jooksvalt!🎟️ Tavapilet 12€, sooduspilet õppuritele 8€.

Osta pilet siit.