Eesti Kunstiakadeemia konverents

Eesti Kunstiakadeemia konverents “Innovatsioon ja digireaalsus”

06.09–06.09.2022

Eesti Kunstiakadeemia

Vajalik registreerida

Eelmine Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna digireaalsust lahkav konverents toimus 2019. aastal. Vahepeale jäänud aastatel on maailm meie ümber muutunud – paljude arvates pöördumatult.

Pandeemia tabas maailmamajandust ja kultuuri enneolematu jõuga, sundides kõiki oma elu-, äri- ja meelelahutusharjumusi uuesti üles ehitama. Maailma lukusolek katalüseeris e-kaubandust, kaugõpet ja -tööd, aga ka kõiki digitaalseid platvorme. Digitaalse reaalsuse uuendused kogusid hoogu ja on nüüdseks muutunud täiesti uute võimaluste allikaks.

Innovatsiooni mõiste kiirgab täna läbi kogu majanduse ja kultuuri. On väidetud, et selleks, et innovatsioon oleks radikaalne, peab see olema disainipõhine. Näeme loogilisi samme loovusest ja leiutamisest disainini ja uuendusteni meie elus. Võib oletada, et viimastel aastakümnetel kõrgelt propageeritud disainmõtlemine oli veidi ennatlik. Alles nüüd, digitaalse reaalsuse tekkimisega, on see saanud oma täieliku tähenduse – digitaalsete platvormide kaudu muutub enamus inimtööst eeldisainituks. 

Konverentsil arutleme nii ruumi, arhitektuuri, loomingu, innovatsiooni kui ka disainihariduse tuleviku üle digireaalsuse ajastul. Konverentsi peaesinejana mõtestab innovatsiooni Prof. Roberto Verganti. 

Osalemine on tasuta, ent palume end eelnevalt registreerida: https://bit.ly/innovationanddigitalreality 

Konverentsi kohta saab lähemalt lugeda siit: https://www.artun.ee/erialad/arhitektuur-ja-linnaplaneerimine/teadus/konverents-innovatsioon-ja-digireaalsus/ 

Konverentsi toetavad Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Arhitektide Liit, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Euroopa Regionaalarengu Fond.