Kontsert

MSCTY

MSCTY (Musicity) koos Tallinna Arhitektuuribiennaaliga esitleb üheksast Põhja-Tallinna asukohast inspireeritud ja neile loodud heliteoseid. Meloodiline retk algab 10. septembril kell 12.00 Noblessneri sadamalinnakus, kust rännatakse Kopli kaudu Põhjala Tehaseni. Pillid pannakse kotti orienteeruvalt 17.00. Teosed esitatakse liikuval tuuril lindistuste ja live-esitlusena, mida saadavad autorite, tähelepanuväärsete Eesti helikunstnike ja muusikute enda kommentaarid loomeprotsessist. Peatudes igas asukohas, kuulatakse kohaspetsiifilist heliteost ning kulgetakse läbi Põhja-Tallinna.

Ajal, mil muusika nautimine on aina vähem seotud kindlate füüsiliste ruumidega, ühendab MSCTY arhitektuuri ja helimaailma. Projekt kutsub muusikuid looma teoseid konkreetsetele asukohtadele: inspireeruma hoonetest ja linnaruumist ning tõlkima selle muusikakeelde. Lisandub uus kihistus, mille kaudu tuttavaid või unustatud tänavaid taasavastada ja piirkonda koos selle ehitatud keskkonnaga teisiti tundma õppida. Juba üle kümne aasta MSCTY sündmusi on võimaldanud publikul näha uue nurga alt Londonit, Tokyot, Oslot, Singapuri ja palju teisi linnu. Sel sügisel on täiendatud kavaga Tallinna kord. Üheksa muusikut, üheksa asukohta Põhja-Tallinnas ning üks päev urbanistlikku muusikamatka.

12:00 // Mart Avi //📍 Noblessneri valukoda / Peetri 10

12:30 // Taavi Tulev //📍 Noblessneri sadam

13:00 // Rebecca Kontus //📍 Adam Johann von Krusensterni väljak

13:30 // Tuulikki Bartosik //📍Kalamaja kalmistupark

14:00 // Argo Vals //📍Tööstuse 46 torn  / Tööstuse 46

14:30 // Sander Mölder //📍Arsenal / Erika 14

15:15 // Maria Minerva //📍 Manufaktuur / Manufaktuuri 5

16:15 // Maarja Nuut //📍Kopli kasepark / Kopli 106

16:45 // Aivar Tõnso //📍Põhjala tehase angaarid / Marati 5

Kaardi leiad siit: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1RAdl6acKz00mPztTMWmsq04UASK-3kM&usp=sharing 

Facebooki sündmus: https://fb.me/e/29u4qqtO2

Rohkem infot: https://www.mscty.space/project/mscty-x-tallin 

NB Esitatud ajakava on hinnanguline ja seetõttu soovitame ringkäiguga liituda kohe alguses.

Algus Noblessneri valukojas, sisse pääseb väljakupoolsest peauksest kell 12:00.

Kuraator ja loominguline juht: Nick Luscombe

Kuraator ja produtsent: Kirke Päss

Teostus tänu: Hepsor, EfTEN Capital, Arsenal Keskus, Noblessner, Põhjala Tehas, Tallinna Linn, Eesti Kultuurkapital. Tehniline teostus: RGB Baltic. Sündmus on osa UNESCO muusikalinna projektidest. Koostööpartnerid: Kadrioru park, StuudioStuudio, Maria Aua.