2-päevane sümpoosion

TAB sümpoosium “SÖÖDAV”

08.09–09.09.2022

Kultuurikatel

Konverents SÖÖDAV on rahvusvaheline 2-päevane sündmus, mis soovib tekitada põhjalikku arutelu arhitektuuri, toidusüsteemide ja taastava disaini ristumiskohtade üle.

Sümpoosion toob kokku silmapaistvad arhitektid ja teoreetikud keskkonnafilosoofide, teadlaste ja ettevõtjatega, et arutada muuhulgas selliseid teemasid nagu talu ja linn, liikidevahelised liidud, jäätmetest toodeteni, aeglased ehitised ja ringmajandus.

Peakõnelejatena astuvad teiste seas üles Beatriz Colomina, Philippe Rahm ja Claudia Pasquero.

TAB 2022 sümpoosioni kaasrahastab Rahvusvaheliste sündmuste ja konverentside toetamise meetme raames Euroopa Regionaalarengu Fond. Sümpoosioni peamisteks eesmärkideks on profesionaalsel rahvusvahelisel tasandil teadmiste ja kogemuste vahetamine ning Eesti arhitektuurimaastiku rahvusvahelise tuntuse suurendamine.

Neljapäev, 8. september

09.30 – 10:00 OSALEJATE REGISTREERIMINE

10:00 – 10:30 SISSEJUHATUS

Raul Järg, Eesti Arhitektuurikeskuse juht

Heidy Purga, Riigikogu ja Kultuurikomisjoni liige

Lydia Kallipoliti ja Areti Markopoulou sissejuhatus TAB 2022 peateemasse “SÖÖDAV”

10:30 – 12:00 PEAESINEJATE PANEEL

Vestlevad Claudia Pasquero (EcoLogicStudio) ja Philippe Rahm (Philippe Rahm Architects). Modereerib Evelyn Steiner.

12:00 – 13:00 CIRCULAR BLOCK / REINVENTING THE MICRORAYON

Auhinnatseremoonia

Ümarlauas vestlevad Maria Derlõš, Kaidi Põldoja, Sonia Ralston, Lydia Kallipoliti, Areti Markopoulou. Modereerib Ivan Sergejev.

13:00 – 14:00 LÕUNA / VISIOONIVÕISTLUSE NÄITUSE “CIRCULAR BLOCK” AVAMINE

14:00 – 15:30 ARCHITECTURE THAT MAKES FOOD

Ümarlauas vestlevad Alexandre Dubor & Cristian Rizzuti (IAAC), Damiano Cerrone (Spin Unit), Andreas Theodoridis & Christina Ciardullo. Modereerib Sofia Krimizi (KSE Studio).

15:30 – 17:00 ARCHITECTURE THAT IS EATEN AWAY

Ümarlauas vestlevad Lola Ben Alon & Sharon Yavo Ayalon, Evangelos ja Iasonas Pantazis (Topotheque), Kearon Roy Taylor (Lateral Office) and Robert Charles Johnson (Fatconomy). Modereerivad Chris Perry & Cathryn Dwyre.

17.00 – 17:15 PÄEVA KOKKUVÕTE: LYDIA KALLIPOLITI JA ARETI MARKOPOULU

Reede, 9. september

09:30 – 10:00 OSALEJATE REGISTREERIMINE

10:00 – 10:15 HOW AI WILL REVOLUTIONIZE THE A&D INDUSTRY?

Ander Sõõrumaa (OCCO)

10:15-11:00 JUHTUMIANALÜÜS: TAB 2022 INSTALLATSIOON „FUNGIBLE NON FUNGIBLE“

Shaun McCallum (iheartblob) presentatsioon
Järgneb arutelu koos Andres Kanguriga (Thermory)
Modereerib Ivan Sergejev.

11:00 – 12:30 FROM WASTE TO MATTER

Ümarlauas vestlevad Allison Dring (Made of Air), Siim Karro (Myceen), Chiara Farinea (Advanced Architecture Group, IAAC) ja Annika Kaldoja & Kärt Ojavee. Modereerib Sofia Vyzoviti.

12:30 – 13:30 LÕUNA / RAHVUSVAHELINE ARHITEKTUURIKOOLIDE NÄITUSE AVAMINE EKKM’is

13:30 – 15:00 FARM JA LINN

Ümarlauas vestlevad Philip Maughan & Andrea Provenzano (Black Almanac), Johan Tali ja Epp Lankots. Modereerib Sonia Ralston.

15:00 – 16:30 FARM JA LIIGID 

Ümarlauas vestlevad Jonathan Minchin (Ecological Interactions, Green Fab Lab), Mitchell Joachim (Terreform One), Pedro Gadahno, Sille Pihlak & Siim Tuksam (PART). Modereerib Mathilde Marengo.

16:45 – 17:45 SÜMPOOSIONI PEAKÕNE “ARHITEKTUURI JÕUETU KEHA”

Beatriz Colomina

17:45 – 18:00 LÕPUSÕNAD: Lydia Kallipoliti & Areti Markopoulou

Kõnelejad

Sharon Yavo Ayalon

Ameerika Ühendriigid / Iisrael

Sharon Yavo Ayalon on arhitekt, kunstnik, kuraator ja teadur. Ta on õppejõud Columbia GSAPP Ülikoolis  ja teadur Cornelli Tehnikaülikoolis. Ta soovib oma uurimustöö kaudu, mis hõlmab visualisatsioone ja stimulatsioone,  mõjutada ühiskondlikke planeerimisprotsesse. Sharoni uurimisprojektides on ühendatud  installatsioonid, performance ning kureerimispraktika. Ta on töötanud kuraatorina Iisraeli Tehnikainstituudi PeKA Galeriis ja Gitai arhitektuurimuuseumis Haifas.

Lola Ben Alon

Ameerika Ühendriigid

Lola Ben-Alon, PhD, on abiprofessor Columbia GSAPP Ülikoolis, kus ta juhib looduslike materjalide laborit ning ehitusteaduse ja tehnoloogia õppekava. Ta on spetsialiseerunud looduslikele muldbaasil loodud ehitusmaterjalidele ning –meetoditele. Iisraeli Tehnikainstituudis töötades oli ta eksperimentaalse kunsti- ja arhitektuurilabori art.espionage kaasasutaja. Lola on väljaannete ACSA Technology | Architecture + Design technology Review ning Elsevier’s Renewable and Sustainable Energy Review juhatuse liige.

Christina Ciardullo

SEArch+

Kreeka / Ameerika Ühendriigid

Christina Ciardullo on kosmosearhitektuuri firma SEAarch+ asutaja, partner ja vanemarhitekt ning teadur Yale Center for Ecosystems in Architecture’is. Omades astronoomia-, filosoofia- ja arhitektuurialast tausta, on Christina loonud karjäärialase silla loodusteaduste ja ehitatud keskkonna ning teadustöö vahel. Ta valmistab ette jätkusuutlikku tulevikku nii Maal kui ka kosmoses.

Damiano Cerrone

SPIN Unit

Eesti / Soome

Damiano Cerrone on Tallinnas baseeruva ning Helsingis asuva harukontoriga uuringute ja innovatsiooni agentuuri SPIN Unit üks asutajatest.  Ta töötab labori kolme peamise initsiatiiviga: andmete mõtestatumaks muutmine, innovatsioon suhtluses ning urbanistliku hariduse arendamine. Damiano töötab ka eksperdi rollis TalTech FinEst Center for Smart Cities Keskuse juures. Oma teadustöös on Cerrone keskendunud linna-analüütikale ja varases lapsepõlves ilmnevate autoimmuunsete haiguste ning linnakeskkonna loodusliku mitmekesisuse seosele.

Beatriz Colomina

Ameerika Ühendriigid

Beatriz Colomina on School of Architecture arhitektuurikoolis ajaloo ja teooria professor ning Princetoni ülikooli meedia ja modernsuse programmi asutaja ja juht. Ta on kirjutanud palju arhitektuuri, kunsti, seksuaalsuse ja meedia teemadel. Tema raamatute hulka kuuluvad Are We Human? Notes on an Archeology of Design” (Lars Müller, 2016), The Century of the Bed” (Verlag für Moderne Kunst, 2015), Manifesto Architecture: The Ghost of Mies”  (Sternberg, 2014), „Clip/Stamp/Fold: The Radical Architecture of Little Magazines 196X-197X”  (Actar, 2010), Domesticity at War”  (MIT Press, 2007), „Privacy and Publicity: Modern Architecture as Mass Media” (MIT Press, 1994), and „Sexuality and Space” (Princeton Architectural Press, 1992). Ta on kureerinud mitmeid näitusi, sealhulgas Clip/Stamp/Fold (2006), Playboy Architecture (2012) ja Radical Pedagogies (2014). Koos Mark Wigleyga oli ta III. Istanbuli disainibiennaali (2016) kuraator. 

Maria Derlõš

Lasnaidee / Linnalabor

Eesti

Maria Derlõš on urbanist, kes keskendub viimastel aastatel linnaaianduse teemale ehk sellele, kuidas arendada toidu kasvatamist linnakeskkonnas. Kohalikest elanikest kaasmõtlejatega asutas Maria MTÜ Lasnaidee, mis tegeleb kogukondliku mõtteviisi arendamisega Lasnamäel. Samuti tegutseb Maria Linnalabori ühenduses korraldades linnaretki ja osaledes linnaruumi uuringute läbiviimises.

Allison Dring

Made of Air

Saksamaa

Allison on kaasasutaja ja tegevjuht ettevõttes Made of Air, mis on süsiniknegatiivsete ja kliimapositiivsete materjalide ettevõte, aidates muundada jäätbiomassi kõrgväärtuslikuks tööstuses kasutatavateks termoplastik materjalideks. Ettevõtte eesmärk on nullida kliimamuutused. 

Made of Air’i materjalid asendavad fossiiliseid materjale ning teisi komposiite tööstustoodetes. Atmosfäärist ammutatud süsinikust valmistatud materjalides eemaldatakse süsihappegaas jäädavalt ning kuumtöötluse abiga vormitakse need vastavalt ehitus- ja laiatarbetoodete standarditele vastavaks.

Alexandre Dubor

Hispaania / Prantsusmaa

Alexandre Dubor on teadur, kes töötab Kataloonia Arhitektuuriinstituudis (IAAC) tootmistiimi juhatajana. Ta on õppinud arhitektiks ja inseneriks ning töötanud mitmes arhitektuuribüroos, tarkvaraarendaja, teaduri ja õpetajana. 2012. aastast töötab Dubor IAAC’s, kus ta juhib lisaks tootmistiimile ka 3D pinditud arhitektuuri- ning robootika- ja ehituse magistriprogramme. Ta uurib, kuidas arengud materjalitööstuses, digitootmises ja arvutidisainis võimaldavad luua parema ehitusliku ökosüsteemi ning tõhusama, taskukohasema, jätkusuutlikuma ja isikustatuma ehitatud keskkonna.

Cathryn Dwyre

pneumastudio

Ameerika Ühendriigid

Cathryn Dwyre on Pratti Instituudi arhitektuurikooli dotsent ja Brooklyni Industry City arhitektuuri-, teadus- ja ökoloogiakeskuse õppejõud. Ta sai Pennsylvania ülikoolist maastikuarhitektuuri magistrikraadi ja bakalaureusekraadi Colgate’i ülikooli filosoofia ja geoloogia erialal ning on Pratti instituudi interdistsiplinaarse uurimisrühma Inclusive Ecologies liige, mis koondab erinevate koolide ja osakondade õppejõude, et koostaada projekte ja toetustaotlusi, mis uurivad maastiku, ökoloogia ja avaliku ruumi ristumiskohti.

Chiara Farinea

Itaalia

Chiara Farinea (PhD) on itaalia arhitekt ja linnaplaneerija. Tema uurimistegevus asetub disaini, bioloogia, digitehnoloogia ja kunsti kokkupuutealale ning keskendub elussüsteemide disainile, otsides viise, kuidas planeerida, kujundada ja ehitada linnu, mis soodustavad liikidevahelist koostööd ja vastastikku toetavaid hoiakuid. Praegu töötab ta AAGs, kus ta juhib uurimisprojekte ja magistrikursuseid.

Pedro Gadanho

Hispaania

Pedro Gadanho on arhitekt, kuraator ja autor. 2020. aastal oli ta Harvardi ülikooli Loeb’i stipendiaadina New Yorgis MoMAs kaasaegse arhitektuuri osakonna kuraator. Aastatel 2015–2019 oli Gadanho Lissaboni Kunsti, Arhitektuuri ja Tehnoloogia Muuseumi (MAAT) esimene direktor, kus ta algatas üle viiekümne näituseprojekti, kureerides tööde tellimist, aga ka interdistsiplinaarseid näitusi ja trükiseid. Ta on toimetanud ajakirja BEYOND, Shrapnel Contemporary blogi ning kirjutab regulaarselt artikleid rahvusvahelistele väljaannetele. Tema värskeim raamat on Climax Change! How Architecture Must Transform in the Age of Ecological Emergency (ACTAR, 2022).

Mitchell Joachim

Terreform ONE

Ameerika Ühendriigid 

Mitchell Joachim, PhD, on Terreform ONE üks asutajatest ja New Yorgi Ülikooli professor. Varasemalt oli ta arhitekt Frank Gehry ja I.M. Pei büroos. Joachim on valitud ajakirja Wired “Smart List” nimekirja ning Rolling Stone’i poolt valitud “100 inimest, kes muudavad Ameerikat” hulka. Tema disainiloomingut on eksponeeritud MoMA’s ja Veneetsia Biennaalil.

Robert Charles Johnson

Studio Ficta

Ühendkuningriik

Robert Johnson on briti disainer ja idufirma Studio Ficta asutaja, mis ühendab filmi, interaktiivse disaini ning uurimistöö antropoloogilise, ökoloogilise ja sotsiaalse konteksti analüüsimiseks.  Johnsoni projektid kasutavad belletristikat loomaks alternatiivseid narratiive disainiuurimusliku tööriistana; tema lood tutvustavad probleeme ühiskondlikes sterotüüpides töö, materjali ja ringmajanduse jäätmete kohta. Holistilisi süsteeme uurides avastab ta ootamatuid ristkoostöö meetodeid innovatsioonis. 2020. aastal juhtis ta projekti Fatconomy, mis esitles rasvu väärtusliku ressursina linlikus ühiskonnas, tuues välja kõrvaleheidetud rasvade potentsiaali majanduses, materjaliinnovatsioonis ja linnaplaneerimises.

Raul Järg

Eesti Arhitektuurikeskus

Raul Järg on Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja, kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri- ja linnaplaneerimise eriala (2001), töötanud Torontos Parkin Architects’is (2005-2007), Rakveres linna peaarhitektina (2008-2012) ning asutanud arhitektuuribüroo Ühinenud Arhitektid.

Annika Kaldoja

Studio Aine

Eesti

Annika Kaldoja on disainer ja sisearhitekt, kes töötab nii toote- kui ka ruumikujunduses. Annika on Studio Aine liige – see on Tallinnas baseeruv materjalidisainistuudio, mille uurimistöö keskendub keskkondlikult tundlikele materjalidele, ainete tunnetamisele ja polüdistsiplinaarsete võrgustike loomisele. Studio Aine eesmärk on töötada kohaliku konteksti, käsitöö ja materjalidisainiga holistlikult. 

Lydia Kallipoliti

Kreeka / Ameerika Ühendriigid

Lydia Kallipoliti on arhitekt, insener, õppejõud ning assisteeriv professor Irwin S. Chanini Arhitektuurikoolis Cooper Union Ülikoolis New Yorgis. Ta õppis arhitektuuri ja inseneeriat Aristotelese Ülikoolis Thessalonikis Kreekas, samuti on tal SMArchS kraad disainis ja ehitustehnoloogia alal M.I.T’st ning humanitaarteaduste doktorikraad Princetoni ülikoolist. Lydia on kirjutanud raamatu The Architecture of Closed Worlds (2018).

Siim Karro

Myceen

Eesti

Siim Karro, disainer ja materjaliuurija, on Myceen’i üks asutaja. Siim avastab, kuidas muuta inimese ja ruumi suhet aistingulisemaks. Ta usub, et kasutades looduse mõistuspärasust ning püsikindlat disaini, on võimalik muuta looduslikku keskkonda loomulikumal teel, viisil, mis oleks aistinguliselt stimuleeriv.

Sofia Krimizi

ksestudio

Kreeka

Sofia Krimizi on kreeka arhitekt ja Fulbrighti teadur. Sofia on töötanud mitmes arhitektuuribüroos, nagu Steven Holl Architects New Yorgis, Ateliers Jean Nouvel Pariisis ja Grafeio 405 Aris Zambikos Ateenas. Ta on Ateenas tegutseva disainistuudio asutaja koos Kyriakos Kyriakouga. Ta on õpetanud Pratt Institute’is, Pennsylvania Ülikoolis, Cooper Union’is, Cornell’i, Bartlett’is ja KU Leuven’is. Praegusel hetkel omandab Sofia doktorikraadi Londonis Architectural Association’is. 

Epp Lankots

Eesti

Epp Lankots on arhitektuuriajaloolane ja Eesti Kunstiakadeemia vanemteadur. Tema teadustöö keskmes on sotsialismiperioodi arhitektuur ja materiaalne kultuur ning moodsa arhitektuuri historiograafia. Ta on kirjutanud sotsiaalsest eristumist nõukogude elukeskkonnas, avagardipraktikate ja historiograafiliste eesmärkide segunemisest nõukogudeaegses arhitektuurikirjutuses. Viimastel aastatel on ta tegelenud nõukogude puhkuse ja vaba aja teemaga ehk kuidas ideed nn sotsialistlikust vaba aja ühiskonnast jõudsid 1960. ja 1970. aastate argikeskkonda. Ta on auhinnatud raamatu ja näituse “Suvila. Puhkus ja arhitektuur Eestis 20. sajandil” kaastoimetaja ja -autor (Eesti Arhitektuurimuuseum, 2020).

Mathilde Marengo

Austraalia / Prantsusmaa / Itaalia

Mathilde Marengo on urbanistika doktorikraadiga arhitekt, kelle teadustöö keskendub kaasaegse linna fenomenile, selle integratsioonile tehnoloogiaga ning mõjule meie planeedi tulevikuleTänapäevase kriitilise keskkonna, sootsiumi ja majanduse raamistikus uurib ta disainerite vastutust nende küsimuste lahendamisel, eriti metaboolse ja ringdisaini tööriistadega.  Ta on IAAC Ülikoolis erialajuht ning fakulteedi ja doktoriõppe juhataja Advanced Architecture Group instituudis. Mathilde uurib, disainib ja eksperimenteerib innovatiivsete haridusformaatidega, mis tõukuvad holistilisest, multidistsiplinaarsest ja –skalaarsest disainimeetoditestolles orienteeritud materialiseerumisse. 

Shaun McCallum

Suurbritannia

Shaun McCallum on Šotimaalt pärit  arhitektuuridisainer ja digikunstnik, kelle looming uurib läbi efemeersete arhitektuuriobjektide ja installatsioonide uue tehnoloogia mõju sotsiopoliitilisele kultuurile. Tema ligipääsetavust ja digitehnoloogia integreerimist olemasolevatesse füüsilistesse struktuuridesse kompivad tööd on pälvinud mitmeid auhindu ja pälvinud rahvusvahelist tähelepanu. Teadurina on Shaun uurinud Hiinas müstiliste ajalooliste varemete kooskõla uute tarbimiskultuuri arhitektuuriprojektide ja suurlinnadega.

Areti Markopoulou

Kreeka / Hispaania

Areti Markopoulou on doktorikraadiga kreeka arhitekt, teadlane ja linnatehnoloog, kes töötab arhitektuuri ja digitaaltehnoloogia ristumiskohas. Ta on Kataloonia Arhitektuuriinstituudi (IAAC) akadeemiline direktor ja  juhib Advanced Architecture Gruppi, multidistsiplinaarset uurimisrühma, mis uurib, kuidas disain ja teadus võivad positiivselt mõjutada ja muuta meie ehitatud keskkonna olevikku ja tulevikku.

Philip Maughan

Black Almanac

Suurbritannia / Saksamaa

Philip Maughan on autor ja teadur, kes tegutseb Londonis ja Berliinis.

Jonathan Minchin

Suurbritannia / Hispaania

Jonathan Minchin on multidistsiplinaarne arhitektuuri disainer ja looja, kes töötab ehitatud keskkonna ja digitaalse fabrikatsiooni ristumiskohas, keskendudes eelkõige maaelu kontekstidele. Ta asutas 2013. aastal IAAC ülikoolilinnakus Green Fab Labi ja on praegu ELi Horisont 2020 programmi projektijuht, mis arendab tööriistu kliimamuutuse vastu võitlemiseks; (ROMI) Robootika mikrofarmidele. 

iValdkonnas „Rahvusvaheline koostöö, säästev hädaolukordade arhitektuur“ on ta töötanud elamu- ja arendusprojektide kallal koos „ÜRO elupaigaga“ Barcelonas, „Habitat for Humanity“ Costa Ricas, „UNESCO“ Kuubal ja „Basic Initiative“ projektiga Tuneesias. Ta tunneb erilist huvi sobiva tehnoloogia ja kohaliku tootmise vastu. Tema teos teemal „ Tehnoloogiasiirde geograafiline viitamine” avaldati raamatus „ Reflections on Development and Cooperation”. Ta on õppinud ja õpetanud Fab Academy’s, Bio Academys ning korraldanud bioloogia, agroökoloogia ja metsanduse Zero Series seminare. Ta asutas tehnoloogiasiirde platvormi Open Lab ja säästva mesinduse projekti Open Source Beehives. 

Kärt Ojavee

Studio Aine

Eesti

Kärt Ojavee on kunstnik, disainer ja lektor. Tema töö keskendub tuleviku tekstiilide ja materjalide kontseptualiseerimisele. Kärt eksperimenteerib uue tehnoloogia ja traditsioonilise tekstiilitootmise tehnikatega, et panna proovile mõlema distsipliini piirid.

Evangelos Pantazis

Topotheque

Kreeka

Evangelos Pantazis on arhitekt ja insener ning Topotheque Design Research Studio partner ja üks asutajatest. Tema töö keskendub komplekssele geomeetrilisele modelleerimisele mitmel eri disainiskaalal ja genereeriva disaini loomisele kooskõlas andmepõhise analüüsiga.

Iasonas Pantazis

Topotheque

Kreeka

Iasonas Pantazis on arhitekt ning Topotheque Design Research Studio partner ja üks asutajaliige. Ta on Ioannina Digital Fabrication Laboratory direktor ning  õpetanud arhitektuuritehnoloogiat Ioannina ülikooli Polütehnilises Koolis, Patrase Ülikoolis ja Tehssaloniki Aristoteleses Ülikoolis Kreekas.

Claudia Pasquero

ecoLogicStudio

Ühendkuningriik / Austria

Claudia Pasquero on arhitekt, kuraator, autor ja koolitaja, kelle töö on bioloogia, digitaalsuse ja disaini sõlmpunktis. Ta on Londoni ecoLogicStudio üks asutaja, maastikuarhitektuuri professor Innsbrucki Ülikoolis ja professor Bartlett’i University College Londonis.

Chris Perry

pneumastudio

Ameerika Ühendriigid

Chris Perry on Rensselaeri Polütehnilise Instituudi arhitektuurikooli dotsent, kus ta juhib ülikooli uurimistöö programmi. Ta on ka Brooklyni Industry City arhitektuuri-, teadus- ja ökoloogiakeskuse arhitektuurimagistri programmi direktor. Enne Rensselaerit oli Perry Louis I. Kahni külalisprofessor Yale’i arhitektuurikoolis, samuti professor Rice’i ülikooli arhitektuurikoolis. Ta on õpetanud ka Columbia Ülikoolis, Pennsylvania Ülikoolis, Cornelli Ülikoolis, Toronto Ülikoolis, Londoni arhitektuuriühingus, Melbourne’i RMIT-is, Pratti instituudis, Barnard kolledžis ja Parsonsi disainikoolis. Ta sai Columbia Ülikoolist arhitektuurimagistri kraadi, samuti autasu Honor Award for Excellence in Design, ja bakalaureusekraadi filosoofia erialal Colgate’i Ülikoolist. Enne Rensselaeri täiskohaga õppejõuks saamist oli Perry MIT-i arhitektuuriajaloo, -teooria ja -kriitika doktoriprogrammi stipendiaat.

Sille Pihlak

PART

Estonia

Dr. Sille Pihlak on arhitekt, teadur, koolitaja ja Eesti Kunstiakadeemia algorütmilise puitarhitektuuri uurimisgrupi üks asutajatest. Sille lõpetas magistrikraadiga Viini Rakenduskunsti Ülikooli ning oli praktikal disainiarhitektina Los Angeleses Mosphosis Architects büroos ning Coophimmelb(l)aus Viinis. 2020. aastal kaitses Sille oma doktorikraadi algorütmilise puitarhitektuuri somaatilise modulaarsuse metodoloogilise arengu alal.

Andrea Provenzano

Black Almanac

Itaalia / Norra

Andrea Provenzano on itaalia visuaalinsener, kes elab Norras Finnmarki regioonis.

Kaidi Põldoja

Eesti

Kaidi Põldoja on arhitekt ja linnaplaneerija, kes juhib Ruumiplaneerimise Kompetentsikeskust Tallinna Strateegiakeskuses. Ruumiplaneerimise Kompetentsikeskus on arhitektuuri- ja linnaplaneerimise praksis, mis visandab plaane ja visuaale Tallinna linnale, disainib avalikku ruumi, kontrollib arhitektuurivõistlusi, suunab Tallinnat muutuma jalakäijasõbralikumaks inimmõõtmeliseks linnaks, püüab parandada jalgrattaliiklust linnas ning aktiveerib tänavaruumi kaasaegse linnakunstiga.

Philippe Rahm

Philippe Rahm Architectes

Šveits / Prantsusmaa

Philippe Rahm on Šveitsi arhitekt ja Philippe Rahm architectes büroo juhataja, mis asub Prantsusmaal Pariisis. Tema arhitektuurilooming, mis hõlmab näiteks nii füsioloogilist kui meteoroloogilist skaalat, on oma jätkusuutlikkuse kontekstis pälvinud rahvusvahelise publiku tähelepanu. Tema viimaste tööde hulka kuuluvad 2019. aastal Milanos toimunud Farini konkursi esimene auhind (60 ha), 2020. aasta detsembris valminud 70 hektari suurune Taichungi keskpark Taiwanis, Agora of the French National Radio Pariisis, 2700 m2 suurune näitusepind Luma fondi jaoks Arles’is, Prantsusmaal. Ta on töötanud professorina GSD Harvardi ülikoolis, Columbia, Cornelli või Princetoni ülikoolides. Ta on Prantsusmaal Versailles’s asuva riikliku kõrgema arhitektuurikooli (ENSA-V) dotsent. 2020. aastal oli ta Pariisis Pavillon de l’Arsenalis näituse ja raamatu Natural History of Architecture” kuraator ja autor.

Sonia Ralston

Ameerika Ühendriigid

Sonia Ralston õpib Harvard Graduate School of Design Ülikoolis maastikuarhitektuuri. Ta huvitub sellest, kuidas maastik ja arhitektuur lõikub poliitilise geograafia, tehnoloogia ajaloo ja sotsiaalsete liikumistega. Hetkel keskenduvad Sonia projektid sellele, kuidas poliitilised režiimid üritasid läbi ajaloo saavutada kontrolli ruumi üle teaduslike keskuste abil.

Cristian Rizzuti

Itaalia / Hispaania

Cristian Rizzuti on interaktiivse meedia kunstnik, kes töötab Barcelonas ja Roomas. Cristiani on alati köitnud teadus ja matemaatika ning ta uurib seetõttu inimese taju, sünesteetilisi ruume ning emotsionaalseid helisid, mis mõjutavad keha. Cristiani loomingut võib kirjeldada valgusskulptuuri installatsioonidena, mis on inspireeritud digitaalkunstist, meediast ja valgusest.

Ivan Sergejev

Eesti

Ivan sergejev on  arhitekt, Fulbright stipendaat ja linnaruumi ekspert, kes tegutseb hetkel avalikus sektoris Rahandusministeeriumis.

Evelyn Steiner

Šveits

Evelyn Steiner lõpetas oma arhitektuuriõpingud ETH Zürichis 2007. aaastal. Pärast arhitektina töötamist Roomas, Barcelonas ja Zürichis asus ta õppima kunstiajalugu Berni Ülikoolis, keskendudes näitustele ja museoloogiale. Pärast  magistrikraadi omandamist töötas ta 2012–2016. aastal Frankfurtis Deutsches Architekurmuseumis. 2014–2016. aastal oli ta Baselis Šveitsi arhitektuurimuuseumi kuraator, kus ta vastutas mitme näituse ja kataloogi eest. 2021. aastal kureeris ta Pro Helvetia nimel Šveitsi paviljoni Veneetsia arhitektuuribiennaalil. Praegu on ta kuraator Zentrum Architektur’is Zürichis. 

Ander Sõõrumaa

OCCO

Eesti

Ander Sõõrumaa on disainitehnoloogia ettevõtte OCCO tegevdirektor ja üks asutaja, mille eesmärk on digitaliseerida mööblitööstus. Ander on OCCO tegutsemise algusest 2016. aastal juhtinud ettevõtte transformatsiooni komplekteeritud mööbli tootjast tehisintelekti platvormiks sisearhitektidele, mis aitab professionaalidel säästa väärtuslikku aega, mis kulub toodete otsimisele ja projektijuhtimisele. Ander vastutab ettevõtte globaalse laienemise strateegia, ärijuhtimise, teenuse ja tehnoloogia eest. Nüüdseks on OCCO saanud üheks kiiremini kasvavaks B2B iduettevõtteks Euroopas, mille peakontorid asuvad Tallinnas ja Amsterdamis.

Johan Tali

Eesti

Johan Tali on arhitekt, doktorant, Molumba asutajaliige, EKA Avatud Loengute sarja kaaskuraator, Lõpetamata Linna uurimisgrupi liige ja erialastuudio juhendaja.

Kearon Roy Taylor

Kanada

Kearon Roy Taylor on Toronto ülikooli Daniel Faculty arhitektuuri, maastiku ja disaini lektor. Ta on McMaster School of the Arts meediakunsti platvormi HAVN üks asutajatest. Kearoni akadeemiline huvi on arhitektuuri ja urbanistika poliitökonoomia, sest see on seotud võrdsuse ja tärkvate sotsiaaltehnoloogiliste formatsioonidega.

Andreas Theodoridis

UNited Atmospheres

Kreeka / Ameerika Ühendriigid

Andreas Theodoridis, Ph.D, on arhitekt ja insener, keskkonnatehnoloog ning partner Yale’i ülikooli Center for Architecture Ecosystemsis (CEA). Tema uurimistöö on distsipliinide ülene, mis hõlmab 25 aasta pikkust kogemust ehitussektoris ning praktilist uurimistööd keskkondlike initsiatiivide ja ehitussüsteemide analüüsimisel linnade skaalal. Theodoris on Ateenas ja New Yorgis tegutseva United Athmospheres’i eksperimentaaldisaini büroo asutaja.

Siim Tuksam

PART

Eesti

Dr. Siim Tuksam on arhitekt, teadur Eesti Kunstiakadeemias ja PART üks asutajatest. Ta on üks algorütmilise puitarhitektuuri uurimisgrupi ja Puitarhitektuuri Kompetentsikeskuse (PAKK) asutajatest. Siim on loonud näitusi, installatsioone, kirjutisi ja arhitektuuriprojekte. PART’is keskendub ta eelfabritseeritud struktuuride disainimise arendamisele algorütmiliste tööriistadega ning digitaalarhitektuuri kriitilisele analüüsile.

Sofia Vyzoviti

Sofia Vyzoviti on arhitekt ja akadeemik. Ta omandas doktorikraadi disainiteoorias ja -metoodikas Delfti Tehnikaülikoolis 2005. aastal. Tema uurimistöö keskendub disainitööriistade arendamisele, ruumilise interaktsiooni modelleerimisele ja vormide genereerimise protsessidele. Lisaks arhitektuurile ja linnakujundusele toodab ta arhitektuurseid prototüüpe ja ajutisi installatsioone. Tema eesmärk on suurendada kogukonna ühtekuuluvust ja toetada kollektiivset loovust, kasutades disainipõhimõtteid arhitektuuri, linnasotsioloogia, antropoloogia ja tehisintellekti vahelisest interdistsiplinaarsest valdkonnast. Sophia on Kreekas Thessaly Ülikooli arhitektuuriosakonna arhitektuuridisaini dotsent ning varem õpetanud Küprose Ülikoolis, Singapuri Riiklikus Ülikoolis ja Delfti Tehnikaülikoolis. Tema väljaannete hulgas on kolm raamatut arhitektuuri ja tootekujunduse vormi loomise meetodite kohta: „ Soft Shells, Supersurfaces” ja bestseller  “Folding Architecture “, mille on välja andnud BIS Publishers Amsterdam.