Näitus

Wood Works: „Mu maja pole puudest, mis kasvavad kodu taga metsas“

08.09–30.10.2022

Põhjala Tehas

Näituse avamine toimub 8. septembril kell 18:30 Põhjala tehases. Näitus on avatud teisipäevast – pühapäevani 11:00-18:00 kuni 30. oktoobrini.

Loodusliku ehitusmaterjalina sisaldab puit erakordset rikkust, mida on muuhulgas mõjutanud nii kliima kui ka topograafia. Olenemata sellest, kas ehitusplats asub metsa ääres või mitte, on ehituses kasutatav puit läbinud tööstusliku otsustusprotsessi, mis määrab selle lõplikud füüsikalised omadused. Selles tõlkeaktis, kus puitu koheldakse sageli sarnaselt muude elutute materjalidega, ohverdatakse puu ainulaadsus transporditavuse ja kasutatavuse nimel. Näitus uurib materjali muutumisprotsessi kogu selle elutsükli vältel: puudelangetamisest nende transpordini, ehitusmaterjaliks standardiseerimisest süsiniku salvestamiseni ning ehitise osadeks lahti harutamiseni uueks võimalikuks kasutuseks. Uurime, mida on tööstusel ja ehitusvaldkonnal õppida puidu ainulaadsusest ning kuidas puitmaterjali omapära saab neid omakorda vastu kujundada.

Kuraatorid: Aet Ader, Helmi Marie Langsepp ja Mari Möldre (b210 Arhitektid) ja St John Walsh (Alder Arhitektid)

Näitusel osalevad: Creatomus Solutions, Hannigan Cooke Arhitektid, Joseph Mackey Arhitektid, OGU Arhitektid, Paco Ulman & Kaja Pae, Peeter Pere Arhitektid, Studio Kuidas, Robert Bourke Arhitektid, Ruumiringlus, Wrkshop Arhitektid

See näitus on Wood Works vahetusprogrammi tulemus, mis on ellu kutsutud Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Arhitektuurikeskuse ja Iiri Arhitektide Fond poolt. Projekt on toetatud Euroopa Komisjoni Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu läbi EASi koostöös Iiri Kunstiliidu, Kultuurkapitali, Iiri Ettevõtlussihtasutusega. Näituse toimumist TABil toetab Iiri Kultuur.