Partnerid

Thermory on maailma suurim kemikaalivaba termopuidu tootja, mille materjali on kasutatud silmapaistvates projektides enam kui 50 riigis üle maailma. Me loome ehtsast puidust lahendusi, mis kujundavad väärtusliku ja jätkusuutliku elukeskkonna. Meie valikusse kuuluvad sise- ja välisvoodrilauad, terrassi- ja põrandalauad ning saunamaterjalid.

Tallinna Arhitektuuribiennaal 2022 sümpoosioni kaasrahastab Rahvusvaheliste sündmuste ja konverentside toetamise meetme raames Euroopa Regionaalarengu Fond summas 29 867,60 eurot. Sümpoosioni peamisteks eesmärkideks on profesionaalsel rahvusvahelisel tasandil teadmiste ja kogemuste vahetamine ning Eesti arhitektuurimaastiku rahvusvahelise tuntuse suurendamine.

OCCO on Eesti disainitehnoloogia startup, mis muudab sisekujundustööstust tehisintellektil töötava sisearhitektide platvormiga. Platvorm aitab professionaalidel säästa väärtuslikku aega tooteotsingul ja projektijuhtimisel. Tänaseks on OCCO esindused nii Tallinnas kui ka Amsterdamis. Tulevikus plaanitakse laieneda ka teistesse riikidesse.

Ülemiste City on Baltimaade suurim ja kiireimini kasvav ärilinnak. Tark, roheline, tervislik ja talendikeskne keskkond, mis on koduks ligi 500 ettevõttele ja üle 14 000 talendile üle 70 eri riigist.

Kultuuriministeerium juhib riigi kultuuri-, spordi- ja muinsuskaitsetööd, edendab kunste, kultuurieksporti ja loomemajandust ning koordineerib riigi meediapoliitikat, audiovisuaalpoliitikat ja lõimumiskava rakendamist.

Eesti Kultuurkapital on avalik-õiguslik juriidiline isik, kelle tegevuse eesmärk on kunstide, rahvakultuuri, kehakultuuri ja spordi ning kultuuriehitiste rajamise ja renoveerimise toetamine rahaliste vahendite sihipärase kogumise ja sihtotstarbelise jagamise kaudu.

Onassis Culture on Onassise fondi kultuuriharu, mis keskendub etenduskunstide keskusele Onassis Stegi ja selle erinevatele muudele kultuuriruumidele Ateenas. Onassis Culture keskendub Ateenale kui globaalse kaasaegse kultuuri keskusele, toetades mitmeid linnas aset leidvaid algatusi. Tuues rahvusvahelist kultuuri Ateenasse ja Kreeka kultuuri maailma, tegutseb sihtasutus rahvusvaheliselt nii New Yorgis kui ka Los Angeleses. Onassis Culture edendab dialoogi demokraatia, sotsiaalse ja keskkonnaalase õigluse, rassilise ja soolise võrdõiguslikkuse ning LGBTQIA+ kogukonna inimõiguste üle.


The Institute for Advanced Architecture of Catalonia (IAAC) on uurimis-, haridus-, tootmis- ja teavituskeskus, mille missiooniks on näha ette meie ühiskonna tuleviku keskkonda ja ehitada seda olevikus. IAAC järgib digitaalset revolutsiooni igal tasandil (baitidest geograafiani, mikrokontrolleritest linnadeni, materjalidest territooriumini), et laiendada arhitektuuri ja disaini piire ning vastata inimkonna ees seisvatele väljakutsetele.

Friendship Products soovib parandada keskkonda ja elukvaliteeti maailmas, vähendades jäätmeid ja pakkudes peavarju humanitaarkatastroofide korral. Vastuseks on ettevõtte põhitoode – lukustatav plastpudel, mida kasutatakse konteinerina ja hiljem ehitusmaterjalina. Pudelit ei visataks kunagi ära, et säästa meie planeeti.

Tallinna Linnaplaneerimise amet on TAB 2022 Visioonivõistluse partner.

Eesti Arhitektide Liit (EAL) on arhitektide, maastikuarhitektide ja arhitektuuriteadlaste organisatsioon. EAL-i põhitegevuseks on arhitektuurialased ekspertiisid, seda nii arhitektuurivõistluste korraldamisena kui kitsamalt konkreetsete objektide ekspertiishinnangutena. Lisaks väljastatakse arhitekti kutsekvalifikatsioone ja korraldatakse igaaastaselt arhitektuuripreemiate välja andmist.

Eesti Arhitektuurimuuseum asutati 1991. aastal ning alates 1996. aastast tegutsetakse üle saja aasta vanuses Rotermanni soolalaos. Eesti Arhitektuurimuuseum keskendub 20. sajandi arhitektuuri kogumisele, uurimisele ja eksponeerimisele. Muuseumil on hea jooniste ja projektide arhiiv nii 1920.–1930. aastatest kui ka nõukogude perioodist, samuti fotokogu ning pidevalt täienev maketikogu.

Eesti Kunstiakadeemia (EKA) on Eesti ainus arhitektuuri-, disaini-, kunsti- ja kunstikultuurialast kõrgharidust andev avalik-õiguslik ülikool, mis on tegutsenud katkematult 1914. aastast. Sajandivanune kool on aga kaasaegne akadeemia, kus tegeletakse traditsiooniliste tehnikate ja väljundite kõrval nüüdisaegsete aktuaalsete teemade ja küsimustega.

Velux Eesti, Läti ja Leedu toetavad Tallinna Arhitektuuribiennaali ja seeläbi kohaliku arhitektuurikultuuri edendamist. Päevavalgust ja head sisekliimat propageeriva ettevõttena peab Velux oluliseks tehnoloogiate kaasamist ning arhitektuurivaldkonna arendamist. Velux on arhitektuurivaldkonna pikaajaline toetajana ja leiab, et TAB 2019 aitab kaasa päevavalguse, värske õhu ja hea elukvaliteedi teadvustamisele.

Ruukki oodab ja turustab energiatõhusaid hoone- ja ehituslahendusi, keskendudes Põhja- ja Ida-Euroopale. Kommunikatsioonil põhinev partnerlus, aja jooksul testitud praktikad ja eesrindlik tehnoloogia aitavad Ruukkil klientide unistused ellu viia nii uusi hooneid ehitades kui ka vanu renoveerides.
Nende portfelli kuuluvad nii Ruukki kui Plannja brändid, mis on kättesaadavad läbi ulatusliku professionaalsete edasimüüjate võrgustiku ja teeninduspunktide.
Ruukkil on ligikaudu 2.500 töötajat ja tooteid valmistatakse 15 tehases üle Euroopa. Ruukki on SSAB allüksus. SSAB on Põhjamaades ja Põhja-Ameerikas paiknev teraseettevõte, mis tegutseb rohkem kui 50 riigis.

LAUFEN on üks maailma juhtivaid vannitoakeraamika tootjaid. Rakendades kogu oma ulatusliku oskuste- ja teadmistepagasi vannitoakeraamika kujundamisse, tootmisse ja turustamisse, on LAUFEN jätnud märgatava jälje vannitoakultuuri arendamisse maailmas. LAUFEN tunneb uhkust selle üle, et suudab pakkuda oma klientidele vaid parimat ja tagada neile heaolu, mida võimaldavad ainult LAUFENi tooted. LAUFENi kaubamärk on enam kui 100. aasta jooksul olnud kogu maailmas tuntud kõrge kvaliteedi, hea kujunduse ja uuenduslike lahenduste poolest. Tänapäeval on LAUFEN esindatud ka kõikides Põhjamaades.

Hals Interiors OÜ eesmärk on teha Eesti turul nähtavaks ja kättesaadavaks mitmeid Euroopa kaubamärgid ja tootjad. Kõik esindatavad kaubamärgid on seotud hoonete-ehitiste sisustamisega. Ettevõtte ajalugu algab aastast 1991 ja Viljandi linnast. Kõige algus oli valukoda, mis tootis erimessingist ja alumiiniumist erinevaid detaile, mis peamiselt leidsid kasutust santehniliste tööde teostamisel. Erinevatel põhjustel on aastate jooksul tootmine asendunud valitud kaubamärkide esindamisega. Mõningad kaubamärgid: Vola  (Taani), Damixa  (Taani), Mediclinics (Hispaania), Broen, Lab  (Taani), Wagner Ewar  (Saksamaa), Haceka  (Holland), Frost  (Taani).

Briti Nõukogu loob sidemeid, mõistmist ja usaldust inimeste vahel Ühendkuningriigis ja teistes riikides läbi kunstide ja kultuuri, hariduse ja inglise keele. Briti Nõukogu ühendab Ühendkuningriigi parimad maailmaga ja maailma parimad Ühendkuningriikidega. Need sidemed aitavad mõista üksteise tugevaid külgi ning väljakutseid ja väärtusi, mida me jagame. See loob Ühendkuningriigi ja teiste riikide inimeste vahel usaldust, mis püsib isegi siis, kui ametlikud suhted võivad olla pingelised.

Tallink Hotels on hinnatud omanäolise kontseptsiooni ja atraktiivsete asukohtade tõttu. Tallink Spa & Conference ja Tallink Express asuvad vanalinna külje all ning Tallink City otse linnasüdames. Kas vajad tipptasemel tehnikaga konverentsisaali või otsid linna parimat veekeskust? Tallink Hotels juurest leiad mõlemad. PS! Kasuta koodi TAB2022 ja ööbi TABi ajal Tallink City Hotels hotellis soodsamalt. 

Kanada suursaatkonna esindus Eestis. Kanada riigi diplomaatiline esindus Eestis, vastutab kahepoolsete poliitiliste-, kaitse-, konsulaar-,kaubandus-ja kultuurisuhete arendamise ja hoidmise eest.
Alates 2004. aastast Hispaania Kuningriigi Suursaatkond Eesti Vabariigis lisaks Hispaania riigi esindamisele ja kodanike kaitsmisele on edendanud paremat teineteisemõistmist, edendades sõbralikke kahepoolseid suhteid, mille hulgast paistavad silma kultuurilised suhted. Pole paremat visiitkaarti ega paremat Hispaania saatkonda kui Hispaania kultuur ise: mitmekesine, rikas ja uuenduslik, selle geograafiat läbi ajaloo asustanud rahvaste sulatusahjus.

Prantsuse Instituut Eestis algatab, toetab ja väärtustab Prantsuse-Eesti koostööd. Instituudi peamisteks tegevusvaldkondadeks on prantsuse keel, kultuur, haridus, teadus ja digiinnovatsioon.

Baltimaade kinnisvaraarendus- ja investeerimisfirma Estmak Capital arendab uuenduslikke, kõrgtehnoloogilisi ja kvaliteetseid elamu- ja ärikinnisvaraprojekte. Ettevõtte panustab linnaruumi arengusse läbi jätkusuutlike ja ainulaadsete kinnisvaraarenduste, millel on laiem positiivne mõju ümbritsevale keskkonnale.

Hepsor – see on 11 aastat väga head elu- ja ärikeskkonda, rohelist mõtteviisi, innovatsiooni ning kaasaegset arhitektuuri. Oleme üks suuremaid ja kiirema kasvuga kinnisvaraarendajaid Eestis, samas suunas liigume juba viis aastat ka Lätis. Me ei arenda pelgalt ruutmeetreid, vaid loome kodusid inimestele ja ettevõtetele.

Xenia Joost on moedisainer ja multimeediakunstnik. Tema disainitööde hulgast ei leia te mitte ainult isikupäraseid, jätkusuutlikke ja karakteriga moeesemeid, vaid terve maailmavaate, mille moodustab loovus, optimism ja kirg muuta moevaldkonna reegleid, loomaks kestlikum, kaasavam ning kaunim homne. Ta usub, et disainerina on tema ülesanne luua moe tulevik, mis ühendab loovust, individuaalseid hoiakuid ning stiile ja aitab arendada säästvat eluviisi.

Haage looduslik mineraalvesi pakub selgeid mõtteid puhtast puutumata veest. Sellest, mis villitakse 210 meetri sügavuselt otse pudelisse. Mineraalidest rikastunud ning pinnasekihtide poolt filtreeritud vesi on pärit sertifitseeritud loodusliku mineraalvee kaevust nimega Haage 210. Seal ongi loodus enda poolt peamise töö juba ära teinud – Haage aitab selle vaid pudelisse. Täpselt sellisena, nagu loodus selle vorminud on. Sest lihtsuses on elu.

Crafter’si džinn on ainulaadse maitsetaimede kooslusega Eesti käsitöödžinn, mida on rikkaliku ja pehme maitse saavutamiseks destilleeritud taimepõhisel pot still meetodil. Sel viisil destilleerimine on Livikos olnud kasutusel juba eelmise sajandi algusest. Crafter’s saab alguse loodusest – neli aastaaega, puutumata metsad ja sood ning puhas õhk on osa põhjamaisest maitsekultuurist. Lisaks looduse ilule on olulised ka inimesed – pärand, traditsioonid ja viisid. Meile meeldib teha asju omal moel – nutikalt ja kirglikult.

Meediapartnerid

Dezeen on maailma populaarseim ja mõjukaim arhitektuuri- ja disainiajakiri, millel on üle kolme miljoni igakuise lugeja ja üle 7 miljonilise sotsiaalmeedia jälgija.

ARCHISEARCH.GR uurib, valib ja esitleb projekte, mis käsitlevad arhitektuuri erinevaid aspekte kogu maailmas. Platvorm edendab seost ühiskonna ja arhitektuuritootmise vahel ning uurib viise, kuidas arhitektuur sunnib meid suhtlema sotsiaalse ja loodusliku kontekstiga.

urbanNext.net platvorm keskendub kaasaagese linnakeskkonna arengu teemadele globlaalses võtmes. Platvorm loodi 2015. aastal Actar Publisheri poolt, et luua võrgustik, kuhu kuuluvad valdkonnaülesed spetsialistid, kelle fookuses on linnade ümbermõtestamine läbi arhitektuuri.

KoozArch on eksperimentaalne platvorm, mis uurib tulevikuehitisi, mis tunduvad kohati fantaasiamaailmast. Usume, et küsimus “Mis siis kui” võib edasi viia uute lahenduste juurde. Näiteks, mis siis, kui me asustaksime oma planeeti teisiti? Revolutsiooniliste ideede aluseks on kujutlusvõimelised ehitised, mis sunnivad meid seadma kahtluse alla tänapäevaseid arhitektuuri- ja disainidisipliine.